ALUMIL M15000 je univerzálny jednokomorový profilový systém, určený na výrobu okien, dverí, interiérových presklení, balkónových zábradlí, konštrukcií na uzatvorenie balkónov a logií. Systém sa vyznačuje elegantným dizajnom profilov, so širokou škálou technických riešení pre výrobu okien, dverí, exteriérových alebo interiérových presklení. Technické riešenie pre balkónové zábradlie a uzatvorenie balkónov a logií umožňuje výrobu konštrukcií s vysokým stupňom bezpečnosti a maximálnym estetickým prevedením. V konštrukciách je možné použiť zasklenie jednoduchým sklom od hrúbky 4mm až po zasklenie izolačným dvojsklom s maximálnou hrúbkou 47mm. Vytvorené presklenia majú vynikajúce zvukovo izolačné vlastnosti vďaka konceptu použitých špeciálnych troch úrovní EPDM tesnení s konceptu ALUSEAL. Hliníkové profily je možné dodávať vo všetkých RAL povrchových úpravách, vrátane  matných a štrukturálnych farieb, farieb s metalickým efektom a imitáciou drevodekorov. Profily je možné dodávať aj s lamináciou pohľadových plôch PVC fóliami.

ALUMIL M11000 je univerzálny, trojkomorový profilový systém s prerušeným tepelným mostom, ideálny na výrobu okien a dverí so zvýšenými požiadavkami na tepelno-izolačné vlastnosti Elegantný dizajn profilov umožňuje výrobu všetkých typov dverí, okien a presklení s vysokou variabilitou estetických a technických riešení Systém umožňuje zasklenie použitím izolačného dvojskla alebo izolačného trojskla s celkovou hrúbkou až do 44mm Konštrukcie majú vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti vďaka trom druhom špeciálnych tesnení s konceptu ALUSEAL Tepelno-izolačné vlastnosti zabezpečuje špeciálny 24mm tepelný most vyrobený z polyamidu, ktorý je vystužený a spevnený skleneným vláknom Profily je možné dodávať s povrchovou úpravou v škále všetkých RAL farieb, vrátane matných a štrukturálnych, farieb s metalickým efektom alebo nástrekom drevoimitácii. Pohľadové plochy profilov je možné laminovať aj PVC fóliami.

Alumil SD77 SUPREME je komplexný profilový systém s prerušeným tepelným mostom pre výrobu tých najkvalitnejších vchodových dverí s moderným dizajnom , vynikajúcou funkčnosťou a maximálnou bezpečnosťou.
Vysoká variabilita systému umožňuje výrobu všetkých typov dverí podľa najnovších trendov na trhu a požiadaviek širokého spektra zákazníkov. Dvere s klasickým zasklievaním, alebo použitím štandardnej výplne, jednostranné PANEL dvere alebo obojstranné PANEL dvere. Vďaka svojmu unikátnemu a elegantnému dizajnu je systém používaný pri tých najnáročnejších architektonických riešeniach budov. Inovatívne a estetické riešenia každého detailu odlišuje systém ALUMIL SD77 SUPREME od konkurenčných riešení.
Dvere zo systému ALUMIL SD77 SUPREME sa vyznačujú vysokou úrovňou bezpečnosti, jednoduchosťou prechodu cez otvorené dvere vďaka jedinečnému riešeniu veľmi nízkeho, bezbariérového prahu, ktorý umožňuje bezproblémové užívanie pre deti a osoby so špeciálnymi potrebami.
Systém sa vyznačuje širokou škálou typológií, vysokou energetickou úspornosťou , výnimočnou zvukovou izoláciou , jednoduchým používaním a vysokou funkčnosťou.
Výnimočná kvalita systému ALUMIL SD77 SUPREME je potvrdená certifikátmi najrenomovanejšieho európskeho certifikačnéhoústavu ift Rosenheim GmbH – Nemecko

Trojkomorový systém AS 75 je určený na výrobu vysoko izolowanych okien a dverí s použitím moderných antibimetalických termických mostov, ktoré zabraňujú prehýbaniu profilov pri ich nadmernej povrchovej teplote. Systém spĺňa aktuálne aj budúce normatívne požiadavky na termickú izoláciu.

 • termické hodnoty najmodernejšie požiadavky
 • integrácia s ostatnými systémami ALURON
 • hliníkové odvodňovacie záslepky
 • prispôsobené pre spoluprácu s inteligentnými budovami
 • antibimetalický termický most v dverných profiloch
 • ohýbané konštrukcie vrátane zváraných

Systém AS 178HS je inovatívnym systémom určeným na výrobu zdvižno-posuvných stien novej generácie. Systém umožňuje výrobu veľkých posuvných presklení s veľmi nízkym prahom. Technické riešenie umožňuje výrobu a používanie aj veľmi váhovo náročných konštrukcií, kde posuv je vykonávaný automaticky alebo mechanicky.

Systém AS 178HS sa výborne hodí pre aplikáciu pri nadrozmerných presklených plochách, ktoré zároveň spĺňajú požiadavku na otvorený vonkajší priestor (terasy, balkóny, bazény, atď). Toto riešenie splňuje vysoké termoizolačné požiadavky moderných stavieb. Existuje možnosť osadenia systému do zateplenej exteriérovej časti steny, čím je možné zvýšiť estetické hľadisko aj individualitu projektu.

Systém je možné vyrobiť vo verzii jedno, dvoch aj trojkoľajnice

Systém ACS 50 je moderným systémom na výrobu interiérových deliacich stien, vrátane okien a dverí (aj v dymotesnom prevedení). Systém má možnosť aplikácie bezrámových dverných krídiel (celosklenených) a centrálne osadenie jednoduchého skla do Al profilov. Systém je špecifický vysokými pevnostnými charakteristikami a taktiež izolačnými parametrami.

 • rôzne typy stĺpikov
 • ľubovoľné uhlové spoje

Protipožiarny systém MB-78EI sa používa na výrobu dverí a presklení do interiéru ak nie je požadovaná tepelná izolácia profilov, rôznych typov deliacich stien, interiérových okien, dverí posuvných, automatických kyvných, deliacich boxov atď.

 • Rôzne funkcie a množstvo spôsobov otvárania okien a dverí
 • Tri druhy zasklievacích líšt (STANDARD, PRESTIGE, STYLE)
 • Možnosť ohýbania profilov a výroby oblúkových konštrukcií

MB-60E EI je najnovším prírastkom v rodine požiarnych systémov ALUPROF. Ide o ekonomicky výhodné riešenie určené k použitiu pre:

 • Vnútorné dvere, jedno / alebo dvojkrídlové;
 • Dvere s bočnými svetlíkmi a nadsvetlikmi;
 • Dymotesné dvere triedy Sa, Sm;
 • Pevne zasklené nenosné steny;
 • Technické okná;
 • Podľa PN-EN 13501-2+A1:2010;

Požiarna odolnosť triedy EI15 a EI30.

mb-86ei-en

MB-86EI sa používa na výrobu fixných, otváravých, otváravo- sklopných a sklopných okien s požiarnou odolnosťou do EI30 podľa normy EN 13501-2 + A1. MB-86EI je založený na systéme MB-86 ktorý má vynikajúce izolačné vlastnosti.

MB-86EI kombinuje výhody klasického okenného systému s vlastnosťami protipožiarnych deliacich stien. Konštrukcia spĺňa všetky požiadavky platných predpisov a noriem, najmä čo sa týka úspory energie a ochrany životného prostredia pri zabezpečení správnej požiarnej bezpečnosti.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA:

 • hĺbka rámu 77 mm
 • hĺbka krídla 86 mm
 • hrúbka zasklenia v ráme: 13 až 61 mm, v krídle: 22 až 70 mm
 • maximálna veľkosť krídla (š × v), Š až 1300 mm, V až 2400 mm
 • maximálna hmotnosť krídla 130 kg